Tisk

18. 6. 2017

Muzeální Lohengrin a Figarka jako thriller v Operním panoramatu Heleny Havlíkové Zdroj: http://www.lidovky.cz/muzealni-lohengrin-a-figarka-jako-thriller-v-opernim-panoramatu-heleny-havlikove

22. 5. 2016

Zdařilý debut Weissové v Bratislavské Ortrud

Radmila Hrdinová /Hudební rozhledy/ 16.4.2016/

Vstup Weissové do náročné role Ortrud bez patřičného počtu zkoušek   byl velmi zdařilý- bez problému zvládla jak výšky, tak i střední polohu barevně i výrazově sjednoceným hlasem,suverenně zazpívané výšky navíc svědčily o tom,že dosavadní představitelka altových a mezzosopránových postav, míří k rolím dramatického sopránu bez ztráty charakteristické barvy hlasu. I po herecké stránce se Weissová snažila postihnout Ortrudinu vášnivost. Její vstup na bratislavská prkna byl výrazný a duet s Elsou M.Hundeling byl jednoznačně vrcholem večera.

22. 5. 2016

Eliska Weissova debutovala v Bratislave jako Ortruda

Pavel Unger /Lohengrin Slovenske narodni divadlo/ 4.3.2016

Popri Maide Hundeling to nemá žiadna Ortrud ľahké. Mladá česká mezzosopranistka Eliška Weissová, debutujúca na doskách Opery SND, však dokázala držať rovnocenný krok. Jej hlas má pre vypätý part dostatok objemu, priebojnosti a lesku; obzvlášť vo vysokej polohe (part vytvárajú aj dramatické soprány) znel impozantne aj bez forsírovania.

Spoločné scény Maidy Hundeling a Elišky Weissovej patrili k najvydarenejším miestam večera.

28. 10. 2015

Trubadur Kosice

http://kultura.pravda.sk/divadlo/clanok/371279-verdi-nie-je-o-bojovych-umeniach-ale-o-umeni-spevu/

Pavel Unger 20.10.2015

 Vrcholnou kreáciou večera bola Azucena Elišky Weissovej, prekvapujúca krásou mezzosopránu, vyrovnanosťou polôh, dynamickou prepracovanosťou.

28. 10. 2015

Trubadur dnesnich dni

http://operaslovakia.sk/trubadur-dnesnych-dni/

Vladimir Blaho 18.10.2015

 Pozitívom inscenácie je výkon mezzosopranistky Elišky Weissovej. Farbou hlasu je priam ideálna Azucena a jej vstup do inscenácie v známej „stride la vampa“ bol impozantný. Výborne cíti cigánkinu vnútornú rozorvanosť medzi túžbou po pomste a láskou k nevlastnému synovi a vokálne i herecky je schopná preniesť svoje city cez rampu na diváka. Ak by som jej mal predsa len čosi vytknúť, tak by mala zvážiť, či všetky vysoké tóny je potrebné spievať vo fortissime a dokazovať aký má veľký hlasový rozsah smerom nahor. Súdiac podľa nedávnej bratislavskej bulharskej Carmen je to asi dnes v móde. 

28. 10. 2015

Kosicky Trubadur popirajici verdiho poetiku

http://operaplus.cz/kosicky-trubadur-popirajici-verdiho-poetiku/

Pavel Unger 18.10.2015

Zo speváckeho obsadenia sa hrdinkou premiérového večera stala Eliška Weissováako Azucena. Česká mezzosopranistka priam šokovala sýtou farebnosťou svojho hlasu, obrovským rozsahom (brala aj vysoké C), ktorý nemá žiadne zlomy v registroch a dramatickým záberom. Zároveň dodávala svojej tragickej hrdinke aj výraz, dynamiku, kultivované frázovanie. Išlo o výkon, ktorý bol špičkou aj v celoslovenskom meradle.

20. 7. 2014

Hudební rozhledy

/ Festival Opera 2013

http://www.hudebnirozhledy.cz/www/index.php?page=clanek&id_clanku=2239

Slepá matka (altistka Eliška Weissová) pracuje dobře s osobitým, přívětivým témbrem svého hlasu

Velmi příznivě na sebe upozornila altistka Eliška Weissová, která ztvárnila Giocondinu slepou matku Cieku. Pěkně srovnané rejstříky ve spodní poloze i plné výšky sametově temného hlasu napovídají, že se tu rýsuje nová hvězda evropského formátu.

20. 5. 2014

Rusalka - Opera Maribor

/ Jure Dobovišek

Eliška Weissová zpívala Ježibabu a Cizí kněžnu /obtížná dvojrole, (obě jsou dramatické, ta druhá je vyšší)/ s obrovskou suverenitou.

17. 5. 2014

Rusalka - Opera Maribor

/ Borut Smrekar

Zdaleka nejlepší v představení byla Eliška Weissová, v roli Ježibaby a ještě lepší v roli Cizí kněžny.

13. 5. 2014

Rusalka - Opera Maribor

/ Tina Bohák

Jak ve zpěvu a frázi se prezentovala v obou rolích Ježibaba a Kněžna mezzo-soprán Eliška Weissová. S jejim objemným mezzosopranem stála bok po boku rusalce, ne-li ji zcela překonala.

10. 5. 2014

Rusalka - Opera Maribor

/ Tjaša Krajnc

Náročné hlavní ženské role jsou prezentovány českými uměleci, pronikající mezzo-soprán. Elišky Weissové byl schopen zdvojnásobit operní kreace. Ježibaba a princezna s výjimečným barevným rejstříkem a širokou škálu hudebního výrazu.

5. 6. 2012

Gioconda, zatím bez Giocondy

/ Helena Havlíková

Eliška Weissová je díky svému temnému hutnému altu u nás optimální představitelkou slepé matky a úpěnlivá modlitba Voce di donna o d’angelo jí vyšla skvěle.

8. 11. 2011

Jenufa à l'Opéra, une belle réussite - Rennes

La direction de l'Orchestre de Bretagne ajoute à tout cela la fermeté et la musicalité. Ondrej Olos est un jeune chef à suivre... Les voix sont toutes de très bon niveau, voire plus pour Eliska Weissova (Kostelnicka), impressionnante par son amplitude sonore et sa maîtrise technique.

Dirigent orchestru vnesl janačkovu dílu navíc semknutost a muzikálnost.O.Olos je mladý a má před sebou velkou budoucnost.
Hlasy mají vysokou úroveň.Především vyzvedneme Elišku Weissovou / Kostelničku/, která svým znělým a barevným hlasem a mistrovskou technikou zvládla náročnou roli a nadchla publikum.

9. 6. 2011

Za Smetanovou Hubičkou jedině do Wexfordu

O svých kvalitách velkého, barevného, znělého mezzosopranu znovu přesvědčila Eliška Weissová jako teta Martinka.