Životopis

ŽIVOTOPIS

Host opery Národního divadla.

Narodila se v Moravské Třebové.

Zpěv studovala na Konzervatoři v Brně a na pražské Akademii múzických umění u prof. René Tučka.

Jako doplněk studií absolvovala mistrovské kurzy u Naděždy Kniplové a Petera Dvorského.

S úspěchem se zúčastnila několika pěveckých soutěží, např. Mezinárodní pěvecké soutěže Emy Destinnové v Českých Budějovicích, Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech,kterou v roce 2004 vyhrála,   Queen Sonja Competition v Oslu, soutěž Mikuláše Schneidera-Trnavského,(3.místo) Competizione dell’opera v Drážďanech nebo soutěž Borise Christoffa v Sofii.

Od roku 2006 působila jako stálý host opery v Olomouci, Plzni, Ústí nad Labem, Opavě a Košicích, kde nastudovala Florence (Britten: Albert Herring), Marcelinu (Rossini: Lazebník sevillský), Káču (Dvořák: Čert a Káča) Maddalenu (Verdi: Rigolettov), Ulricu(Maškarní bál).

V plzeňské opeře dále nastudovala Verdiho Azucenu (Trubadúr) a Fenenu (Nabucco), Pucciniho Kněžnu (Sestra Angelica), role Archanděla Gabriela a Kovářovy dcery (Martinů: Hry o Marii), Ježibabu (Dvořák: Rusalka) a Stařenku Buryjovku (Janáček: Její pastorkyňa).

V opeře Národního divadla v Praze vystupuje např. jako Rychtářka (Její pastorkyňa),Marcellina (Figarova svatba),Mercedes (Carmen). S tímto souborem absolvovala také několik zahraničních zájezdů (Japonsko, Itálie).

Od sezony 2009/10 působí jako stálý host Národního divadla v Brně, kde vystupuje jako Fenena (Nabucco) a Amneris (Aida).

Na svém repertoáru má dále Suzuki (Puccini: Madame Butterfly), Olgu (Čajkovskij: Evžen Oněgin), Evu (Martinů: Veselohra na mostě), Dido (Purcell: Dido a Aeneas), Kostelničku (Janáček: Její pastorkyňa), Ljubašu (Rimskij-Korsakov: Carská nevěsta).

V roce 2010 v roli Martinky účinkovala na operním festivalu v irském Wexfordu. Na koncertním podiu se představila se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK v Rimini v Janáčkově Glagolské mši, S Českým národním symfonickým orchestrem ve Verdiho Requiem, jako Zefka z Janáčkova Zápisníku zmizelého v pařížské Opéra National (Bastille) a v rámci festivalu Janáčkovy Hukvaldy. Na festivalu Dvořákův Karlovarský podzim se představila v Mahlerově Písni o Zemi a na festivalu Janáček Brno 2008 vystoupila v roli Kostelničky, se kterou se v sezoně 2010/11 představila ve francouzské Opéra de Rennes a v sezoně 2011/12 ve francouzské Opera-Theátre de Limoges a Grand-Theatre de Reims.V sozoně 2012/13 se představila jako Mother Goose (Stravinsky: The Rake‘s Progress)v Ostravě a jako Cieca (Ponchielli: La Gioconda) v plzeňské Opeře.

V sezoně 2013/14 se znovu vrátila do francouzské Opéra de Rennes, kde vystoupila v roli Rossweisse (Wagner: Die Walküre)

V sezoně 2014/15 se představila v Glagolské mši se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK a znovu se vrací do francouzské Opéra de Rennes jako Ulrica /Verdi: Un ballo in Maschera/. Jako Cizí kněžna a Ježibaba se představila ve Slovinském národním divadle, jako Amneris v Severočeském divadle Ústí nad Labem a v Divadle J.K.Tyla PLzeň, jako Věštkyně v opeře Ohnivý Anděl/Prokofiev/ a Comtesse di Coigny v opeře Andrea Chénier/Giordano/ v Národním divadle Ostrava.

V sezoně 2015/16 vystoupila v Teatro regio di Torino v Glagolske msi a jako Revirnikova a Sova v Lisce Bystroušce v režii R.Carsena. V Národnim divadle Bratislava  debutovat jako Ortruda (Wagner:Lohengrin).Ve Statnim divadle Kosice vystoupila jako Azucena (Verdi: Il Trovatore) a v Divadle J.K.Tyla Plzen jako Santuzza (Mascagni: Cavaleria rusticana).

Sezona 2016/17 Azucena /Il Trovatore/ Jihočeské divadlo České  Budějovice ,                                                                                   Ortruda /Lohengrin/ Narodni divadlo Praha