Životopis

ŽIVOTOPIS

Stálý host opery Národního divadla.

 

Zpěv studovala na Konzervatoři v Brně a na pražské Akademii múzických umění u prof. René Tučka.

Jako doplněk studií absolvovala mistrovské kurzy u Naděždy Kniplové a Petera Dvorského.

S úspěchem se zúčastnila několika pěveckých soutěží, např. Mezinárodní pěvecké soutěže Emy Destinnové v Českých Budějovicích, Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech,kterou v roce 2004 vyhrála,   Queen Sonja Competition v Oslu, soutěž Mikuláše Schneidera-Trnavského,(3.místo) Competizione dell’opera v Drážďanech nebo soutěž Borise Christoffa v Sofii.

Od roku 2006 působi jako stálý host opery v Národním divadle v Praze, v  Olomouci, Plzni, Ústí nad Labem,  Brně ,Opavě a Košicích. 

V národním divadle v Praze výstupuje jako Ortruda(Lohengrin), Kostelnicka(Jenufa), Mercedes(Carmen), Madelon(Andrea Chemie) atd. 

 

2018/2019

Ortruda (Lohengrin) Národní divadlo Praha

Kostelnicka (Jenufa) Národní divadlo Praha

Giorgetta (Il Tabarro) Národní divadlo Ostrava

Libuše (Libuše) Severočeské divadlo Ústí nad Labem

Eboli (Don Carlos) Národní divadlo Brno 

Dalila(Samson a Dalíla) Šťastné divadlo Košice 

 

2017/18

Azucena (Il Trovatore)Domstufen Festspiele Erfurt

Giorgetta (Il Tabarro) Národní divadlo Bratislava 

Ulrica (Un Ballo in Maschera) Národní divadlo Praha

Kostelnicka(Jenufa) Národní divadlo Praha 

Kostelnicka(Jenufa) Jihočeské  divadlo České Budějovice

2016/2017

Azucena(Il Trovatore) Jihočeské divadlo České Budějovice 

Ortruda (Lohengrin) Národní divadlo Praha

2015/2016

Revirnikova, Sova(Liška Bystrouska) Teatro Region di Torino

Ortruda (Lohengrin) Národní divadlo Bratislava

Azucena(Il Trovatore) Šťastné divadlo Košice 

Santtuza (Cavaleria Rusticana) Divadlo J. K. Tyla Plzeň

2014/15

Ulrica (Un Ballo in Maschera) Opera de Rennes

Cizi Kněžna, Jezibaba (Rusalka) Slovinské národní Divadlo Maribor

Amneris (Aida) Severočeské divadlo Ústí nad Labem

Amneris (Aida) Divadlo J. K. Tyla Plzeň 

Véstkyne (Ohnivý Anděl) Národní divadlo Ostrava

Comtesse   di Coigni (Andrea Chenier ) Národní divadlo Ostrava

2013/2014

Rossweisse (Walküre) Opera de Rennes

2012/2013

Mother Goose(The Rake's Progress)  Národni divadlo Ostrava

Cieca(La Gioconda) Divadlo J. K. Tyla Plzeň 

2011/2012

Kostelnicka (Jenufa) Opera de Limoges, Opera de Reims

2010/2011

Kostelnicka(Jenufa) Opera de Rennes

Martinka(Hubičku) Wexford festival

2009/10

Fenena (Nabuco) Národní divadlo Brno 

Amneris(Aida) Národní divadlo Brno

2008/2009

Archanděl Gabriel, Kovářová dcera(Hry o Marii) Divadlo J.K.Tyla Plzeň 

Jezibaba (Rusalka) Divadlo J. K. Tyla Plzeň 

Stařenka (Jenufa) Divadlo J. K. Tyla Plzeň 

Kostelnicka(Jenufa) Festival Janacek Brno, 2008

2007/2008

Fenena (Nabuco) Divadlo J. K.Tyla Plzeň 

La  Zia Principessa (Suor Angelina) Divadlo J. K. Tyla Plzeň 

Marcelina(Figaro a svatba) Národní divadlo Praha 

Rychtařka (Jenufa) Národní divadlo Praha

Ulrica (Um Ballo in Maschera) Šťastné divadlo Košice

2006/2007

Florence Pike (Briten:Albert Herrin) Moravské divadlo Olomouc

Marcelina(Lázebnik Sevilly) Státní opera Praha

Káča (Čert a Káča) Severočeské divadlo Ústí nad Labem

Maddalena (Rigoletto) Severočeské divadlo Ústí nad Labem 

Ulrica  (Un Ballo in Maschera ) Národní Opera Sofie 

Azucena (Il Trovatore) Divadlo J. K. Tyla Plzeň 

Na koncertním podiu se představila se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK v Rimini v Janáčkově Glagolské mši, S Českým národním symfonickým orchestrem ve Verdiho Requiem, jako Zefka z Janáčkova Zápisníku zmizelého v pařížské Opéra National (Bastille) a v rámci festivalu Janáčkovy Hukvaldy. Na festivalu Dvořákův Karlovarský podzim se představila v Mahlerově Písni o Zemi, s Moravskou filharmonií Olomouc ve  Dvořákove  Stabat Mater.

.